Carnobyl – nowa gra

0

Na m4txblogu nie pisałem od bardzo dawna, jednak z racji, iż wreszcie mam jakiś temat na nowy wpis, to i go postanowiłem napisać.

Czym więc jest tytułowy Carnobyl, zadajecie sobie zapewne pytanie? Otóż Carnobyl, drodzy czytelnicy m4txbloga, to mój nowy projekt gry, nad którym pracowałem ostatnie półtora tygodnia. Pierwotnie miała to być gra na compo organizowane na warsztacie, jednak z racji niespełnienia warunków (rozmiar pliku wykonywalnego…), nie mogłem wziąć udziału. Szkoda mi jednak było wyrzucać ten projekt, dlatego też postanowiłem go opublikować, nie poprzez compo, a na m4txblogu.

Czym konkretnie jest jednak Carnobyl? Gra ta jest inspirowana serią Carmageddon, a to już coś mówi. Jest to konkretnie gra 2D z widokiem od góry, w którym sterujemy samochodem, a głównym celem gracza jest rozjechanie wszystkich przechodniów. To, co wyróżnia tę grę od innych i zarazem jest jednym z warunków uczestnictwa we wspomnianym już compo (który już akurat spełniłem) jest to, iż generuje ona całą wykorzystywaną grafikę z poziomu kodu. Carnobyl nie wykorzystuje ŻADNYCH zasobów własnych, żadnych plików graficznych. Dodatkowo jest możliwość ustawienia ziarna losowości za pomocą parametru –seed.

Nie zamierzam się tutaj jednak zbyt długo rozwodzić, ponieważ nie chcę zwyczajnie przepisywać pliku Readme. Zapraszam tymczasem do pobierania!

Pozdrawiam 🙂

Mario Fail – „lekki” poślizg

2

Wpis będzie dość krótki i czysto informacyjny. Otóż z racji napływu nowych pomysłów i – niestety – ogromnej ilości bugów, data premiery zapowiadanej całkiem niedawno gry Mario Fail została przełożona. Na kiedy? No cóż – mądrzy ludzie domyślą się z pewnością – na podstawie głównej idei przyświecającej grze i nadchodzącym niedługo wydarzeniom – na kiedy 🙂 A dla pozostałej grupy ludzi – powiem krótko: spokojnie, nie będziecie musieli zbyt długo czekać 🙂

Kolejna gra – Mario Fail

1

Gier, które pisałem, było już całkiem sporo – Discoverer, Miner, oczywiście opublikowany The Orb, a także kilka innych. Dzisiaj chciałbym przedstawić kolejną grę, którą piszę, a jest nią Mario Fail.

Czytaj dalej

Nowa gra – The Orb

2

W dniu dzisiejszym, to jest 11 listopada 2011 roku o godzinie 11:11 (prawie :D) zostaje wydana moja nowa, pierwsza, beznadziejna gra. Jest to jednocześnie mój pierwszy prawdziwy opublikowany projekt w Javie.

Od razu wspomnę, że gra jest tak beznadziejna i dennie napisana, że pozwoliłem sobie nie napisać listy błędów, które aktualnie znajdują się w grze. Ich liczba możliwe, że nawet wynosi kilkadziesiąt, tak więc nie ma sensu by je wszystkie wypisywać. (Z tego względu również gra uzyskała póki co miano Alphy) Warto również powiedzieć, że planuję w najbliższym czasie (czytaj: do 7 dni) wydać kolejną wersję poprawiającą większość błędów.

Gra dostępna jest na wszystkie popularne platformy, czyli Windows, Mac OS X oraz Linux. I – gdybyście się zastanawiali czemu jest taka duża – największą część jej rozmiaru – 31MB z 41 – zajmuje muzyka.

The Orb na obecną chwilę jest bardzo krótki – można go bowiem bez problemu przejść w 20 minut. Mała liczba leveli jest spowodowana niewielką liczbą bloków, brakiem kreatywności z mojej strony i oczywiście brakiem czasu 🙂

Nie ma za bardzo co przedłużać, lepiej żebyście to sami zobaczyli. Zapraszam do pobieralni 🙂 A, i uwaga – gra wymaga Javy w wersji 7.

Discoverer, czyli magia sandboksowych gier

0

Zainspirowany wciągającą grą nazwaną Minecraft ogłaszam, iż w najbliższym czasie wydam własną grę sandboksową prawdopodobnie noszącą tytuł Discoverer. Postaram się na bieżąco wysyłać screeny na bloga, gdy tylko będą jakieś postępy.

Informacje:

  • Gatunek: sandbox (czyli w skrócie róbta co chceta);
  • Silnik: Irrlicht;
  • Grafika 3D (tego się można było oczywiście domyślić po punkcie powyżej);
  • Systemy operacyjne: Windows, Linux (te będą na pewno, może pojawi się Mac OS oraz Windows CE, lecz jest to mocno niepewne);
  • Przewidywana data: hmmm, no nie wiem… marzec/kwiecień 2011?
  • Multiplayer: w pierwszej wersji nie, później prawdopodobnie tak;
  • Cena: brak;

Pozostaje więc Wam, czytelnikom mojego bloga tylko czekać!
Pozdro! 🙂