Pierwsze kroki z Linuksem – sterowniki GPU zainstalowane!

0

Dzisiaj działo się jeszcze więcej, niż poprzedniego dnia. W dodatku (niemal) bezproblemowo.

Przede wszystkim udało mi się zainstalować wreszcie sterowniki do karty graficznej. Najpierw instalatorowi nie pasował jakiś sterownik jądra, potem wersja kompilatora, następnie znów wymagał nagłówków jądra Linuksa… Dzisiaj spełniłem wymagane zależności i wszystko działa o wiele lepiej. Włączyłem zaawansowane efekty i animacje. Gry działają już bez najmniejszego zacięcia. Wszystko wyładniało, zyskując zarazem na wydajności.

Zacząłem korzystać z ntfs-3g i wprowadziłem drobne zmiany do pliku fstab, dzięki czemu uzyskałem możliwość wprowadzania zmian w partycjach z system plików NTFS oraz uzyskałem do nich dostęp z poziomu zwykłego użytkownika.

Zainstalowałem odtwarzacz multimedialny VLC Media Player, dzięki czemu nie muszę się już opierać na tym wbudwowanym w KDE. Opisując jeszcze VLC trzeba powiedzieć, że potrafi on odtwarzać i zapisywać dziesiątki najpopularniejszych formatów wideo i audio, pobierać rózne informacje o pliku, a to wszystko korzystając z wbudowanych kodeków. Cały program jest darmowy i dostępny na kilka systemów operacyjnych.

A oprócz tego pograłem w świetną dwuwymiarową gierkę pod nazwą Xmoto, pobawiłem się nieco Piginem no i w zasadzie to by było na tyle…

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>