Najlepszy darmowy hosting

6

Uwaga! Jeżeli nie masz chociaż podstawowej wiedzy na temat zarządzania własnym serwerem WWW, odpuść sobie czytanie tego wpisu, i tak nie zrozumiesz.

Przeglądając kilometry tekstu w setkach for, znalazłem wreszcie darmowy hosting, który spełni oczekiwania każdego. Największe jego zalety to takie, że jest – można by rzec – darmowy i że można go całkowicie dowolnie zmodyfikować.

Dużo ludzi narzeka na wszelkie limity transferu, pojemności, obciążenia procesora, itd. W przypadku tego hostingu czegoś takiego nie ma. Żadnych limitów, żadnych ograniczeń. Łącze internetowe jakie tylko sobie wybierzemy. Dysk twardy dowolny. Procesory od najstarszych i286 po najnowsze Xeony. RAMu od kilkunastu kilobajtów aż do rozmiarów liczonych w terabajtach. A sama liczba serwerów dowolna.

Ale oczywiście sam komputer to nie wszystko. O funkcjonalności decyduje software. Dostępna jest szeroka gama różnych rozwiązań – Windows i Linux, Apache i nginx, MySQL i PostgreSQL, PHP i ASP.NET. W tej kwestii również panuje całkowita dowolność. Prosty serwer dla statycznych stron HTML, rozbudowanego serwisu wykorzystującego PHP i MySQL, serwer Quake’a, albo wszystko naraz. A na dodatek dostęp do SSH, backup nawet i co 15 minut, całodobowa pomoc techniczna, antywirus, statystyki – tak, to wszystko jest dostępne, i to zupełnie za darmo.

I co ja tu jeszcze miałem napisać… A, tak. Miałem podać adres strony internetowej do tego hostingu. Tak więc adres tej strony to:

http://localhost/

Enjoy!

(Dla wolno myślących: tak, to był żart 😉 )

6 komentarzy

 1. rhino

  Próbowałem wejść na tę stronę i antywirus wywalił mi komunikat, że strona jest zainfekowana… :F Bezpieczeństwo to dla mnie podstawa, wolę tam nie wchodzić.

  Odpowiedz
 2. DidierDrigbi

  „Uwaga! Jeżeli nie masz chociaż podstawowej wiedzy na temat zarządzania własnym serwerem WWW, odpuść sobie czytanie tego wpisu, i tak nie zrozumiesz.”
  Dzielenie użytkowników w ten sposób nie jest dobrym pomysłem.

  Odpowiedz
 3. Drraven

  Heh:)
  A wiesz jak przestawić by działał on na windows, obecnie mam Linuxa 😉

  Odpowiedz
 4. Mike148

  Ale dowalił. Jak jesteś taki mądry to załóż sobie bloga na localhostcie.

  Odpowiedz
 5. marusz

  +1 dla Mike148 – rozbawiłeś mnie 🙂
  Sam polecam Hostingera – hostinger.pl – darmowy w pełni – 2gb miejsca, cpanel(!), można wordpressa postawić, baze mysql, cpanel pełny i pomoc techniczna po polsku!! No i oczywiście brak reklam!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>