Google Code-in 2011 – pierwsze wykonane zadanie!

0

W dniu dzisiejszym, tj. 22 listopada 2011 roku o godzinie 19:20 czasu polskiego zostało zatwierdzone moje pierwsze zadanie na Google Code-in 2011 – Add an option to disable connection notifications in Vino. Jest to też równoznaczne z przyznaniem mi nagrody w postaci koszulki oraz certyfikatu. 🙂

Co mogę powiedzieć na temat konkursu oraz zadania?

  • Zadanie miało średni poziom trudności, a jego czas na wykonanie wynosił 3 dni i 12 godzin. Zrobiłem je w 6 godzin, jednak moje rozwiązanie posiadało błędy, tak więc poprawiłem je i kolejnego dnia (czyli dzisiaj) opublikowałem poprawioną wersję.
  • W pierwszy dzień trwania konkursu nie działał mechanizm wysyłania plików na platformę Google Melange. Po wpisaniu URL-a do pliku i zatwierdzeniu, skrypt zachowywał się tak, jakbym nic nie zrobił, a po wysłaniu pliku bezpośrednio na stronę otrzymywałem błąd. Dzisiaj wysyłanie zostało już poprawione, jak jest z wprowadzaniem zewnętrznego URL-a – nie wiem.
  • Obecna wyszukiwarka zadań jest rozbudowana, jednak działa beznadziejnie. Potrafi wczytywać wyniki niemiłosiernie długo.
  • Kolejną wadą jest… człowiek. 🙂 Po wyrażeniu chęci zarezerwowania sobie jakiegoś zadania, trzeba czekać na reakcję mentora. Po wykonaniu pracy znowu trzeba czekać na reakcję mentora. W ten sposób straciłem co najmniej 3 godziny czasu, które mógłbym przeznaczyć np. na wykonywanie kolejnych zadań. Trochę beznadziejne to.

Tyle mogę powiedzieć po jednym dniu spędzonym z Google Code-in 2011. Gdy najdą mnie kolejne refleksje na temat konkursu, na pewno podzielę się nimi z Wami. I pamiętajcie – wciąż możecie jeszcze wziąć udział w konkursie!

Pozdrawiam! 🙂

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>